Minus pe card bancar

28 april 2022 157

Buna. Am avut o datorie si executorul a aplicat sechestru in suma de 4.000 lei. Acum, dupa ce executorul a extras banii din contul meu, am intrat in aplicatia din telefon ca sa verific daca executorul a deblocat cardul si am vazut ca am un minus in suma de 4.000 lei, adica suma pe care o am ca datorie. Vreau sa stiu ce e cu acest minus si din ce cauza mi-l arata. Doar in cont erau bani cand executorul a extras suma datorata. Este o eroare cumva?

Jurist comments 2

  • Legal consultant

Buna Daria, trebuie să vă deplasați la executor și să vă clarificați, de ce există un așa dezacord.

30 april 2022
  • Advocate trainee
  • Other violations

HRISTOS A INVIAT Daria! Daca nu reusiti cu executorul sa va clarificati, puteti sa mediati cazul, fara a intra intr-un litigiu cu executorul, puteti apela la nr. mobil: 069049267

03 may 2022