Model de cerere pentru stabilirea paternității

05 november 2021 50

Bună ziua. Am nevoie, vă rog, de un model de cerere de chemare în judecată pentru stabilirea paternității.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Ar fi bine să vă adresați la un jurist sau avocat pentru întocmirea cererii deoarece fiecare cerere are la baza circumstanțele sale individuale și motive, totodată, sunt niște condiții care urmează să fie respectate cum ar fi termenul de prescripție de un an în cadrul căreia paternitatea poate fi... mai detaliat stabilită.

05 november 2021