Modificarea certificatului de nastere

07 october 2019 68

Tatăl meu și-a modificat în certificatul de naștere luna nasterii, din februarie în aprilie. Acum s-a adeverit că nu era nevoie de această modificare și trebuie să fie dată care a fost anterior modificării. Este posibil trecerea înapoi la data inițială după ce a fost modificat deja o data?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna!

Tatăl Dvs urmează să se adreseze oficiului de stare civilă al Agenției Servicii Publice cu o cerere privind corectarea datelor din actele de stare civilă.

07 october 2019