Могу ли я как физлицо сдавать в аренду места мастерам по патентам?

10 january 2020 33

Здравствуйте! Я купила помещение и оборудовала в парикмахерскую. Могу ли я как физлицо сдавать в аренду места мастерам по патентам? Нужно ли мне открывать фирму, делать авторизацию Сан-эпид. или это дело мастеров? Где можно получить полную информацию? Спасибо.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
întocmiți doar un contract de Locațiune, deja cei care au nevoie urmează să se clarifice cu autorizații necesare activității acestora,(indicați acest fapt în contract).
Nu e necesar să deschideți careva entități juridice, în partea ce ține de autorizații, tot nu aveți atribuție, unica, să fie achitat corespunzător impozitul pe venit(totul urmează... mai detaliat a fi prevăzut de contract).

13 january 2020