Motocicleta inmatriculata in Bulgaria

12 may 2019 103

Buna! Am oportunitatea de a procura o motocicleta inmatriculata in Bulgaria. Dupa cate am inteles de la cunoscuti, motocicletele nu trebuie sa paraseasca MD dupa 180 de zile. Vreau sa stiu daca e adevarat asta si in general care sunt regulile care se aplica asupra motocicletelor inmatriculate in alta tara care circula in MD?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua
Pentru a avea un răspuns clar, oportun ar fi sa aflați informații de la sursă, anume serviciul vamal
http://www.customs.gov.md/

13 may 2019