Можно ли ускорить исполнение решения?

20 october 2019 18

Согласно решения суда, ответчик обязан выплатить мне денежную сумму. Однако он уклоняется. Я вынуждена обратиться с исполнительным листом к судебному испонителю. Можно ли ускорить исполнение решения?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
La caz, urmează să colaborați cu executorul judecătoresc pentru a identifica posibilități de restituire a sumei, dacă lăsați totul peseama executorului, nu veți putea grăbi momentul de restituire.
Sunt necesare deplasări în teritoriu, sechestre, identificarea locului de muncă, aplicarea de sancțiuni contravenționale, există o politică întreagă pe acest capitol.

18 december 2019