Neachitarea pensiei alimentare

14 march 2021 15

Buna ziua. Fostul soț nu achită pensia alimentară de un an si jumatate. Spune mereu că nu are bani. Am apelat la un executor judecătoresc si timp de jumătate de an am insistat ca acesta să rezolve problema, dar fără niciun rezultat. Ce pot face în continuare pentru a-l obliga pe fostul sot sa achite pensia alimentară?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna d-na Elena, problema e în executor, schimbațil, fiindcă ultimul nu vă explică din ce cauză nu execută titlu.

15 march 2021