Sunt învinuit că am introdus un automobil cu nr. straine pe teritoriul RM în 2011, fapt care nu s-a întâmplat

29 december 2020 19

Sunt învinuit că am introdus un automobil cu nr. straine pe teritoriul RM în 2011, fapt care nu s-a întâmplat. Cineva a folosit datele mele personale, nu am trecut niciodata vama pe la punctul vamal care este indicat în procesul verbal contravențional, nu am ștampilă în pașaportul pe care îl dețineam atunci. Cum pot să demonstrez acest lucru? Câți ani se păstrează informația cu privire la traversarea frontierei de stat de către o persoana? De unde pot obține informații cu privire la istoricul meu de traversare a frontierei de stat din anul respectiv?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee
30 december 2020