Nu am achitat creditele

14 september 2020 238

Bună ziua! Am avut 2 credite pe care nu le-am achitat o perioadă, compania de colectare m-a telefonat și am negociat datoriile, Acum trebuie să achit datoria integral in folosul companiei de colectare, pentru că aceasta a stins datoriile față de creditori! Întrebarea mea este dacă mai pot solicita un credit din altă parte în așa caz?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna ziua Nika,

Informația despre faptul că Dvs. ați avut restanțe la credit deja a fost expediată la Biroul Istoriilor de Credit, respectiv daca mergeți acum sa luați un credit nou acest lucru o să fie cunoscut de bancă. Aceasta însă nu înseamnă că nu o să puteți lua un alt... mai detaliat credit, ci doar că condițiile de creditare nu vor fi atât de bune.

14 september 2020