Nu am fost plătit pentru munca prestată

12 december 2021 29

Buna! Am lucrat neoficial cateva luni. De doua luni și jumătate nu am mai fost plătit. Cand mi-am cerut salariul, am fost dat afara de agentii de paza. Pana acum imi spuneau “nu-s bani, mai așteaptă”, dar după incindentul descris deja imi zic “te anunțăm noi când vor fi bani”. Încerc sa dau de ei, le scriu, dar nu răspunde nimeni. Cum sa fac, cum se rezolva așa problema?

Jurist comments 1

Serghei Sandu
  • Advocate

Bună. Adresați-vă cu Plângere la Inspectoratul teritorial al muncii, și descrieți circumstanțele cazului dvs.

15 december 2021