Nu am primit scrisoarea recomandată de redobândire a cetățeniei

24 july 2019 199

Bună ziua. La data de 8 mai 2019 a fost emis ordinul de redobândire a cetățeniei române, în care m-am regăsit și eu. Suntem la sfârșitul lunii iulie și scrisoarea recomandată de confirmare a redobândirii cetățeniei încă nu mi-a venit la domiciliu. Unde mă pot adresa?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
mergeți la consulatul/ambasada României din RM sau la oricare din reprezentanțe.

06 august 2019