Nu eu am fost la volan in timpul accidentului

19 august 2020 135

Masina mea a fost implicata intr-un accident cu masina mea, dar nu eu eram la volan, eu nici nu eram in masina in ziua accea. La volan se afla concubinul meu. El si-a recunoscut vina, dar partea vatamata m-a dat pe mine in judecata si cere despagubiri de la mine. Are asa drept?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

D-na Tatiana, ca atare păgubașul e în drept, fiindcă DVS sînteți proprietara pe documente și pe inormașia de la poliție. În instanță cînd gătești referința la cere, DVS sînteți în drept să indicați cina a fost la volan în ziua accodentului. cu indicate F.N. cocubinului, adresa lui . Atragerea lu... mai detaliat că părăt pe cauza dată, bine. Dacă nu sînteți în stare, eu pot să vă pregătesc o referință, îmi trimețiți pe vaiber copia cererei adresată DVS.

21 august 2020