Nu ma pot angaja oficial pentru ca am credite nerambursate

27 april 2023 160

Buna ziua. Am contractat cateva credite de la companii de microfinantare, pe care nu am reusit sa le rambursez. Recent m-am angajat oficial si am mers la banca sa-mi deschid cont salarial. La banca, insa, mi-au spus ca nu este posibil, deoarece am restrictii. Urma sa primesc salariul, dar nu am cum sa-l primesc deoarece nu pot sa-mi deschid cont. Ce pot face in aceasta situatie?

Jurist comments 2

Serghei Marciuc
  • Advocate trainee

Bună ziua Daniel.
Solicitați angajatorului să primiți salariu în numerar.

27 april 2023
Tatiana Scobiola
  • Advocate
  • Other violations

Bună. Dacă dosarul se află la executor atunci pe sumele care vor parveni pe card va fi aplicat sechestru.

28 april 2023