Nu mă pot prezenta la executorul judecatoresc, deoarece nu ma aflu in tara

12 august 2021 48

Salut! Am o intalnire pe data de 19.08.2021 cu executorul judecatoresc. Nu ma pot prezenta, deoarece nu ma aflu în tara și revin în abia februarie. Plus la asta, ei m-au mai citat o dată, însă nu am nici o scrisoare de la ei. Și nici nu îmi scriu de pe emailul executorului. Pot sa prelungesc aceasta citație pana în februarie 2022 cand revin?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna dl. Mihai, sigur că puteți. Expediați o scrisoare în adresa executorul, cu sincere scuze și menționați cauza, că nu puteți fi la ziua indicată. Executorul trebue să miargă în întîmpinarea DVS, mai ales o să-l asigurați, că să achitați toată suma integral.

13 august 2021