Nu pot refinanta creditele existente, pentru ca venitul oficial este mai mic decat cel real

24 november 2021 174

Salut! Am nimerit intr-o situatie dificila. Am 8 credite si nu pot sa le refinantez, nicio banca nu este de acord sa o faca. Toate cer gaj sau salariu oficial de minim 4.000 lei. Eu am loc de munca oficial, insa salariul este mic. In realitate, am venit lunar de 10.000 lei, dar neoficial. Ce sa fac? Multumesc.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna dl. Maxim, lasă creditori să te acosteze în instanță, v-a fi pronunțată o hotărăre de incasarea banilor și vei duce tratative cu executorul.

26 november 2021