O persoana neidentificata a luat mai multe credite pe buletiul meu pierdut

05 april 2022 88

Buna ziua. Eu am pierdut buletinul de identitate pe 24.09.2021. O pesoana neidentificata, care a gasit buletinul, a luat mai multe credite. in privinta a 4 credite m-am adresat la politie si este deschis dosar penal. Apoi au mai aparut alte 3 credite. Colectorii de datorii ma hartuiesc, desi le-am explicat ca ca politia lucreaza la acest caz. Acestia insa insista. Ce document trebuie sa le prezint ca sa nu ma mai poarte pe drumuri?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna Octavian, prezinți un certificat de poliție, precum că pe cazul DVS poliția a pornit o cauză penală, vinovatul se află în căutare.

05 april 2022