Obligaţia de a merge la un loc de muncă prin repartizare

26 april 2018 62

Sunt studentă la UPSC, buget, frecventa la zi. Este o lege care ne obligă să mergem la lucrurile de muncă oferite de Ministerul Educației. În cazul în care merg la studii de masterat în alt domeniu, voi fi nevoită să achit taxa de studii cheltuită de instituție pentru instruire?

Jurist comments 3

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna
În cazul în care veți refuza, iar instituția va solicita recuperarea cheltuielilor și se va adresa la timp în instanță da.

26 april 2018
Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Sau de buna voie restituiti cheltuielile.

26 april 2018

La moment, am acceptat, doar că urmează să merg la masterat în alt domeniu. Administrația instituției mi-a spus că nu voi suporta nici o consecință!

26 april 2018