Ocuparea in mod samavolnic a unui bun imobil

02 april 2021 26

Bună ziua! În caz că o persoană fizică ocupă samavolnic un loc de parcare privat ce aparține companiei de construcție, ce se poate de întreprins în cazul dat?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Se solicita poliția care să constate fapta și în cazul în care se stabilește cele invocate de dvs i se aplică amendă, dacă locul întradevăr aparține companiei aceasta poate să aplice diferite utilaje asupra locului care ar împiedica parcarea altora.

02 april 2021