Ordonanță de protecție

08 july 2019 26

Bună ziua. Suntem căsătoriți cu soțul şi dispunem de imobil (casă) procurat împreună. Casa este înregistrată pe numele soțului, la fel şi contractele cu toți furnizorii de servicii comunale sunt pe numele lui. La moment eu şi cu fiul minor ne aflăm sub ordonanță de protecție pe o perioadă de 3 luni. Este legal ca soțul să scrie cerere de suspendare temporară a contractelor cu furnizorii se servicii comunale, dacă se află sub ordin de restricție cu limitarea dispunerii unilaterale de bunurile comune. Cum ar trebui să procedez eu în acest caz ca să nu-mi întrerupă serviciile comunale. Energia electrică deja mi-au deconectat-o. Mulțumesc.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Bună ziua!

Stimate Dna Elena,
Fiind coproprietar al acestor bunuri sunteți în drept să încheiați contracte cu fiecare dintre prestatorii de servicii din numele și pe contul Dvs..

Succes.

09 july 2019