Ordonanță de protecție

13 november 2020 43

Bună ziua. Soția mea este violenta cu copiii, dar a depus la poliție o plangere precum că eu sunt violent cu copiii si mi-au dat ordonanță de protecție asupra copiilor pe termen de 3 luni. Ea este violenta cu copiii, lucru pe care il pot demonstra prin inregistrari video si prin martori. Nimeni de la poliție nu mă crede și mă tratează cu indiferență. Ce pot să fac și cum pot demonstra contrariul? Ajutați-ma, vă rog, cu un sfat. Mulțumesc.

Jurist comments 1

Arsen Saruhanean
  • Advocate
  • Other violations

Bună ziua!
Ce temeiuri a indicat soția Dumneavoastră în Plângere referitor la faptul, că sunteți violent în relații cu copii?
Conform art.15 alin.(7) din LEGEA Nr. 45 din 01.03.2007 cu privire la prevenirea şi combaterea violenţei în familie aveți dreptul să contestați Ordonanţa de protecţie emisă.
La fel, puteți să Vă adresați la... mai detaliat o Asociația Obștească cu denumirea "YOU ARE NOT ALONE", care o să Vă ajute cu ridicarea problemei Dumneavoastre cu acordul Dumneavoastră în Mass-media.
Tel.: 069121014 - Anatolii Cobolischi, Președintele A.O. "YOU ARE NOT ALONE"
Iar pentru acordarea asistenței juridice pe cazul Dvs. puteți să găsiți numărul de contact pe Profilul meu yAvo.md

14 november 2020