Отказ от наследства

22 july 2020 72

Месяц назад у меня у мерла мать. Я хочу отказаться от наследства в пользу сестры, но на момент отказа у меня двое несовершеннолетних детей. Могу ли я сделать отказ в пользу сестры?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua
La etapa actuala, daca refuzați de la moștenire, cota ce urma sa o moșteniți va fi transmisa catre copii dumneavoastră (sa modificat legea), actual, este mai simplu sa moșteniți, apoi sa vindeți/donati sau transmiteți sub orice alta forma dreptul de proprietate catre sora dumneavoastră.

07 september 2020