Pachet de acte pentru înmatricularea in MD a unei mașini cu numere de Lituania

02 july 2020 29

Buna! Am nevoie sa aflu care este pachetul de documente pentru înmatricularea in MD a unei mașini cu numere de Lituania, daca am tutela asupra mamei care este invalid de gradul 1.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna Diana!

Faptul că sunteți tutorele mamei Dvs nu prezintă nici o relevanță la înregistrarea autoturismului pe numele Dvs.

Pentru a afla care este setul de acte necesar pentru înmatricularea mijlocului de transport pe numele Dvs urmează să vă adresați la Agenția Servicii Publice.

Pentru a afla mai multe detalii accesați pagina web... mai detaliat www.asp.gov.md

Succes.

03 july 2020