Parasirea locului accidentului

12 february 2020 175

Buna ziua! Am parcat masina si cand m-am intors, era tamponata. Vinovatul a parasit locul accidentului, nu a lasat nici un nr. de telefon. Am chemat politia, am depus declaratie. A trecut o saptamana si nu primesc niciun raspuns din partea agentului constatator, care imi spune sa astept. Cum sa procedez in asa caz?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
pentru a putea cere despăgubiri, urmează să identificați făptașul, prin imagini video, martori, camere de supraveghere... . Contrar, cauza nu va fi soluționată sub nici o formă. vedeți prin imprejurimi a locului accidentului dacă sunt careva camere de supraveghere, anunțați agentul constatator, pentru a putea ridica înregistrările, dacă nu vă... mai detaliat sunt eliberate.
În lipsă de probe, poliția nu vă poate ajuta.

12 february 2020