Parcare în curtea blocului vecin

05 july 2022 41

Bună ziua. O doamnă din blocul vecin de câteva luni își parchează automobilul la intrarea in curtea blocului nostru și astfel îngreunează accesul in curte. I-am facut observație, dar a fost foarte agresivă cu mine. Cum pot să procedez legal in așa caz? Locatarii din blocul vecin au instalat gard ca nimeni străin să nu se poată parca mașinile în curtea lor și în schimb parchează în curtea blocului nostru.

Jurist comments 1

Sergiu Galeru
  • Advocate trainee

Următoarea dată când se parchează și blochează accesul, chemați poliția. Succes

06 july 2022