Parcare intr-un complex rezidential

02 july 2020 66

De cate locuri de parcare trebuie sa dispuna un complex rezidential?

Jurist comments 2

  • Legal consultant

Buna ziua Igor,

Studiați planul urbanistic și proiectul complexului rezidențial.

03 july 2020

Nu sant norme care ar obliga compania de constructii sa asigure complexul cu un anumit numar de parcari un bloc sau complex locativ? Daca da, cate trebuie sa fie? Sau poti face un complex cu 2000 de apartamente si sa oferi 10 locuri de parcare? Mi ati raspuins vag si... mai detaliat la general. Nu cunosc nici planul nici proiectul.

04 july 2020