Parcarea în curte

17 april 2019 163

E permisă parcarea în curtea blocului? Există lege care interzice acest lucru? Avem 2 vecine care au scris plângeri la poliție și la direcția construcții și arhitectură că parcăm mașina în curte. Persoană "responsabilă " din cadrul procuraturii ne-a sunat și a spus că nu avem dreptul să parcăm în curte. Polițistul de sector zice că nu există prevedere legală care interzice acest lucru. Cine are dreptate?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna
Nu există o proved ere legală care interzice expres parcarea automobilului în curtea blocului în care persoana locuiește sau chiar și în cazul în care nu locuiește acolo ci doar a venit în vizită la cineva.

18 april 2019