Parcarea in fata garajului

18 december 2019 210

Buna. Vecinul își parchează mașina in fata garajului meu si accesul direct la garaj imi este blocat. L-am atenționat că dimineața și seara nu am acces liber la garaj. Își lasă nr. de tel și îmi zice ca atunci când am nevoie sa intru, sa îl telefonez și el își va muta mașina, ca mai apoi din nou sa o staționeze in fața garajului. Am atenționat ca voi apela la poliție, la care dumnealui nu a fost de-acord și foarte “entuziasmat”. Ce pot sa fac in aceasta situație? Menționez ca blocul are garaje, locuri special amenajate (ambele fiind contra cost) și deja locuri unde oamenii își pot parca mașina cum ar fi lângă scări etc. Acest vecin are judecată cu un altcineva din același motiv, însă nu cunosc detalii.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
pentru moment, apelați poliția, or de cîte ori vă blochează accesul, cîndva fi sătul deamenzi, se valiniști

19 december 2019