Parcarea mașinii în apropierea unui magazin

07 july 2022 56

Bună ziua. Îmi parchez masina pe un teritoriu care aparține administrației publice locale, nu este drum public, nu sunt indicatoare care ar interzice parcarea. Cu toate acestea, proprietarul magazinului amplasat în apropiere susține că sunt obligată să-mi iau masina pentru că aș limita accesul la unitatea lui comercială, deși mai are 2 intrari. Cum ar trebui să procedez? Mulțumesc.

Jurist comments 2

  • Legal consultant

Buna Victoria, prelungiți mai departe să dețineți automobilul acolo unde îl dețineți, administratorul nu e în drept. Lasă el să vă prezintă un document de la primărie, că el este posesorul acestui teren,adiminstratorul eun mud..c.

08 july 2022

Multumesc mult,dar cum imi demonstrez nevinovatia daca am fost sanctionata conform art.225(1),contestez procesul verbal si ce dovezi trebuie sa prezint ca teritoriul in cauza nu are statutul de drum public.

13 july 2022