Partajare dupa divort

05 july 2018 65

Buna ziua. Daca eu conduc o masina in baza procurii generale, dupa divort ea se include in bunurile ce se supun partajarii?

Jurist comments 1

Mihai Guțu
  • Advocate trainee

Buna,
In cazul in care proprietar nu sunteti dvs. sau sotia dvs, ci o alta persoana, atunci bunul dat nu va fi inclus in bunurile ce se supun partajarii.
Proprietarul care a intocmit procura o poate anula sau intocmi o alta procura pe numele unei alte persoane (sau eventual instraina... mai detaliat automobilul).

06 july 2018