Partea apartamentului privatizata a tatalui decedat

29 april 2018 81

Bună ziua. Va rog sa îmi spuneți ce acte sunt necesare ca sa trec partea tatălui decedat acum 11 ani după mine sau după fratele meu. Părinții au divorțat. Încă care acte sunt necesare pentru a completa contractul de privatizare, care mi s-a spus ca nu este complet. Mulțumesc.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna,
Mergeți la Direcția Generală Economie Reforme și Relații Patrimoniale și adresați-vă la Dna E. Lisnic.
Rugați frumos să vă explice tot ce trebuie să prezentați.
S-ar putea să fie necesar să vă adresați în instanța de judecată să solicitați recunoașterea dreptului de proprietate asupra defunctului apoi după dvs și frate în ordinea... mai detaliat succesiunii legale.

29 april 2018