Parul lung la copii în gradinita

15 november 2019 24

Buna ziua. Am doi baeței care merg la gradinița si poarta parul mai lung. Educatoarele si directoarea imi spun sa tund copii. Vreau sa stiu daca pot depune plangere si daca ma pot obliga sa tund copiii. Mersi.

Jurist comments 1

Victor Pantiru
  • Advocate
  • Other violations

Buna ziua Victor,
Nimeni nu va poate obliga sa va tundeti copii, decat daca lungimea parului le-ar pune in primejdie viata si sanatatea. Cu referire la plingere ati putea sa depuneti dar Va recomand sa gasiti o solutie amiabila.

15 november 2019