Pasaport biometric

12 january 2019 28

Sunt cetateanca a Republicii Moldova. Daca plec in Polonia pe o perioada de 3 luni (cu pasaport biometric), peste cat timp voi putea iesi din nou la munca, in alta tara de exemplu?

Jurist comments 2

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua Natalia,

Din start dvs comiteti o ilegalitate prin faptul că plecați la muncă, pașaportul biometric nu permite angajarea în câmpul muncii peste hotare.

13 january 2019

Buna Andrei, dar cum atunci cu agentiile care iti ofera posturi de munca cu contrac legal ?

14 january 2019