Pasaport biometric pentru copil minor, cu parinti divortati

01 july 2019 67

Buna ziua. Vreau sa fac pasaport biometric pentru fetita de 9 ani. Noi, parintii, suntem divortati de comun acord. Am nevoie de acordul tatalui pentru a face pasaportul? De ce acte am nevoie? Avem toti acelasi nume de familie. Multumesc.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Bună!

Stimată Dna Rodica,
Accesați link-ul de mai jos unde găsiți toată informația necesara, actele de care aveți necesitate, termenele și costul pentru perfectarea documentului de călătorie pentru copil.

http://asp.gov.md/node/1462

Succes.

01 july 2019