Patenta pentru servicii de frumusețe

21 december 2019 229

Bună! Pot în 2020 să îmi iau patenta pentru a presta servicii de frumusețe? Sau unde pot suna sa aflu acest lucru?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Bună ziua Maria,

Conform legislației în vigoare și anume anexa la legea nr. 93 din 15.07.1998, patenta pentru servicii de frizerie şi servicii cosmetice se regăsește în lista activităților supuse patentării. Astfel Dvs vă puteți adresa la Direcția de deservire fiscală din localitate pentru a procura patenta respectivă.

O zi... mai detaliat bună să aveți.

22 december 2019