Pe terenul meu sunt amplasați doi piloni de energie electrică care aparțin unei persoane juridice

28 january 2022 43

Buna ziua. Acum 2 ani am cumpărat o casa amplasata pe un lot de 5 ari. Pe acel lot sunt amplasați 2 piloni de energie electrica, ce aparțin unei companii private, unul fiind la 3 metri de casa. Compania refuza sa ii înlăture și spune ca construcția a fost ridicata ilegal si ca directorul companiei nu a dat acordul de a construi o casa lângă piloni, dar casa e înregistrată in registrul bunurilor imobile in anul 2019. Are dreptul compania in cauza sa își păstreze pilonii pe terenul meu, sau ar trebui sa ii scoată, ca sa îmi pot folosi terenul după bunul meu plac?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna Cristina ; eu vă propun să apelați în instanța de judecată, unde DVS o să dovediți, că sunteți dreaptă.

31 january 2022