Penalitatile bancare

09 july 2018 49

Multumesc mult pentru raspunsul meu referitor la incasarea penalitatilor. In hotararea judecatii nu este spus nimic desre incasarea acestor penalitati, comisioane si altele de acest fel. As vrea sa stiu cum pot prin lege sa fiu scutita de aceste penalitati? Poate fi o cerere in scris din partea mea catre banca, adica un contract de impacare sau altceva? Multumesc.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Dna Iulia, eu am menționat că pentru aceasta puteți încheia o tranzacție de împăcare cu banca.
Sigur vă adresați mai întâi băncii în scris. Dacă există deja un litigiu pe rolul instanței solicitați instanței de judecată să vă acorde un termen pentru negocierea unei tranzacții de împăcare, negociați condițiile tranzacției de... mai detaliat împăcare!

09 july 2018