Pensia alimentară

02 september 2022 179

Bună ziua. Am divorțat acum 2 ani, iar anul trecut instanța a stabilit pensia alimentară pentru cei 2 copii minori. Am mers la executor, iar acesta in loc sa încaseze datoria pe care o are fostul soț , a aplicat sechestru pe apartamentul nostru pentru a-l scoate la licitație. Cum e posibil să cer pensia alimentara neachitată de fostul soț, iar executorul să mă lase și fără apartament?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna Liudmila, posibil executorul apus sechestru pe partea soțului. Liudmila, este un DVS ați făcut conștiință cu încheierea executorului, în ce constă ea și după aceasta se poate de făcut o concluzie. DVS trebuie să înaintați o cerere în adresa executorului pentru a vă prezenta însuși încheierea. Mai detailat puteți... mai detaliat apela la viberul de pe telefonul +37368669950.

03 september 2022