Pensia alimentara

18 january 2022 64

Buna ziua. Sunt divortat, cu fosta sotie avem 2 copii, unul de 6 ani si celalalt de 18. In privinta pensiei de intretinere am ajuns la un acord fara implicarea instantei de judecata. Intrebarea mea este daca recipisa pe care mi-o elibereaza fosta sotie ca achit o anumita suma pentru copii are vreo valoare, daca se ajunge la judecata?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna dl. Gheorghe, sigur că o să aibă valoare recipisa eliberată de ex.soție. De dorit să o trecuți prin notar această recipisă.

20 january 2022