Pensia de întreținere pentru 2 copii minori

04 july 2022 80

Bună ziua. Fostul soț și tatăl copiilor mei activează pe teritoriul statutului vecin că marinar. Pleacă în mare pentru 6-7 luni, presupun că are un venit destul de bun. La moment achită pensie alimentară foarte mică celor doi copii ai noștri. As vrea sa contest mărimea pensiei alimentare. Cum pot demonstra veniturile lui, el nefiind angajat oficial în Moldova? Va mulțumesc.

Jurist comments 1

Olga Turcan
  • Advocate

Buna, nu prea puteti demonstra veniturile sotului, insa puteti demonstra cheltuielile care le suportati avind 2 copii.

O zi buna

07 july 2022