Pensie alimentara pentru copil minor

08 november 2018 61

Buna ziua. Ce inscrisuri, acte, dovezi trebuie sa prezint in instanta ca sa pot cere o suma mai mare de intretinere de la tatal copilului?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Bună ziua Viorica,
Anexați la cererea dvs copia justă a tuturor cheltuielilor suportate lunar în legătură cu creșterea, educația și dezvoltarea copilului.
Aici mă refer la bonuri de casă pentru haine, produse alimentare, pentru plata serviciilor comunale, după caz, bonuri de casă pentru plata medicamentelor, etc.
Dacă închiriați o locuință anexați și copia... mai detaliat acestui contract.

08 november 2018