Pensie de varsta

25 july 2019 47

Salut! M-am pensionat acum 4 luni si stiu precis ca nu mi s-a calculat corect pensia (cu 500 lei mai putin). Unde pot sa ma adresez ca sa mi sa se calculeze corect? Si ce trebuie de intreprins? Multumesc frumos!

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua
Solicitați un recalcul prin cerere scrisa, înaintată către Casa Națională de asigurări sociale.

26 july 2019
Cristian Iustin
  • Advocate
  • Other violations

Suplimentar, tin sa comunic ca in cazul in care CNAS nu va reactiona, sesizati instantade judecata.

27 july 2019