Perioada de proba

08 august 2019 21

Fiica mea de 17 ani, a absolvit cursuri particulare de frizer, a intrat la o frizerie sa fie ca perioada de proba. Nu aduce venit frizeriei pentru ca tunde gratis clientii ei, dar trebuie sa achite 1.000 de lei patroanei de frizerie, care acum zice ca nu o mai angajeaza pentru ca are destui angajati. Este legal sa platim noi?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Daca nu este prevazut in vreun contract incheiat de fiica Dvs cu frizeria - nu este legal.

19 august 2019