Permis de conducere suspendat

24 april 2018 203

Buna ziua. Mi-a fost suspendat permisul de conducere pe termen de 3 ani, aflindu-ma la volan in stare de ebrietate. Din momentul suspendarii permisului de conducere au trecut 2 ani si 5 luni. Întrebare: voi putea dupa perioada aceasta sa imi obtin permisul de conducere inapoi? Eu pana la momentul dat nu am mai avut nici o incalcare.

Jurist comments 2

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Sigur că da, vă apropiați la organul de poliție din raza unde va fost ridicat permisul și vă adresați cu o cerere în acest sens, suplimentar va trebuie încă odată să prezentați certificatul narcologic și medical.

24 april 2018
  • Advocate
  • Other violations

Care perioada? Dupa 2 ani si 5 luni? Nu puteti. Este necesar sa expire cei 3 ani.

24 april 2018