Permis suspendat

17 may 2018 170

Buna! Mi-a fost suspendat permisul pentru 2 ani pentru condus in stare de ebrietate. Daca ma prezint cu certificatul medical si de la narcolog, e posibil sa-mi elibereze permisul in aceeasi zi?

Jurist comments 1

Vasile Gavrilița
  • Advocate trainee

Bună, Ilie.

În mod normal, ar trebui să vi se elibereze permisul în aceeași zi, dacă:
a) a expirat termenul pentru care a fost suspendat permisul;
b) v-ați adresat cu o cerere de repunere în dreptul de a conduce la subdiviziunea Poliției din raza în care v-a fost ridicat permisul și
c) ați prezentat... mai detaliat toate documentele necesare.

Mult succes!

18 may 2018