Plangere la politie, respinsa

29 november 2021 38

Buna ziua. Am avut o situatie neplacuta cu un pieton, care a lovit cu pumnii in masina, motivand ca nu i-am acordat prioritate. Camera de bord a inregistrat, insa, ca eu ma deplasam regulamentar. Am depus o cerere la politie si cu greu am obtinut raspuns la plangerea mea. Raspunsul este ca domnul nu se face vinovat cu nimic si ca eu l-am lovit cu partea din spate a masinii. Inregistrarea video nu a fost anexata la dosar! Care sunt pasii mei urmatori? Nu sunt de acord cu aceasta decizie, pentru ca pur si simplu au ignorat inregistrarea video

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna d-na Anastasia, eu vă propun să depuneți o plîngere la procuratura raionului, unde a avut loc incidentul, cu anexarea video și cu ignorarea, că nu sunteți de acord cu răspunsul de la poliție. La cea plîngere anexați în copie răspunsul primit deja.

30 november 2021