Platesc pensie alimentara dar fosta sotie nu imi permite sa vad copilul

29 november 2019 337

Buna ziua. Sunt divortat de fosta sotie cu care avem un copil de 6 ani. Dupa desfacerea casatoriei, copilul a ramas cu mama. Eu platesc pensie alimentara regulat, in fiecare luna, dar ea refuza sa imi dea copilul sa il vad si sa vorbesc. Pretinde bani mai multi, dar mentionez ca pensia este de 2.000 lei. Ce pot sa fac in acest caz ?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Adresati-va la autoritatea tutelara pentru a stabili un grafic de intrevedere cu copilul.

01 december 2019