Plati comunale pentru copil minor

23 march 2020 78

Buna ziua. Pentru copil minor se percep taxele comunale pentru lift, gunoi etc.? Apartamentul apartine mamei solitare si copilului minor (partea tatalui prin donatie).

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Taxa pentru ascensor se percepe de la vârsta de 3 ani, cea pentru evacuarea deșeurilor se percepe per persoană indiferent de vârstă, iar lumina comună se împarte egal pentru fiecare apartament potrivit consumului efectuat care este indicat în contorul apartamentui proprietarul fiind supus plății indiferent de numarul de persoane... mai detaliat care locuiește în acesta.

24 march 2020