Plecarea peste hotare

11 january 2021 25

Bună ziua. Ma puteti ajuta, va rog mult? De ce documente am nevoie pentru ca sa ajung in Cehia la lucru, acum pe timp de pandemie? Va mulțumesc!

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna d-na Vitalia, încercați să apelați la consulatul Ceh cu o cerere, care să vă cumunice oficial de ce documente o să aveți nevoe pentru a pleca în țara lor, ei să se refere și la pandemie, dacă sunt restricții. Timp de o lună ei o să vă cununice, Scrisoarea... mai detaliat să fie trimisă prin poștă recomendată, să fii convins, că o să ajungă, avizul se întoarece la DVS acasă, bine.

12 january 2021