Poate CREDITUL luat la banca fi considerat venit?

04 november 2020 19

Poate CREDITUL luat la banca fi considerat venit si pus sechestru pe aceasta suma, daca ea este transferata la alta banca cu o anumita destinatie?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna ziua Oleg,

Codul de executare prevede că executorul are dreptul să să urmărească mijloacele băneşti ale debitorului (atît în numerar, cît şi de pe conturile lui bancare) şi veniturile lui (salariul, pensia, bursa, alte venituri) şi să exercite controlul asupra corectitudinii în executarea indicaţiilor sale privind urmărirea mijloacelor băneşti şi... mai detaliat a veniturilor debitorului.

07 november 2020