Poate custodele minorului sa faca procura soferului unui autobuz pentru a transporta minorul la mama acestuia in Spania?

12 october 2021 18

Buna ziua. Sunt custodele nepoatei mele care are varsta de 16 ani. In aceasta capacitate, i-am perfectat buletinul si pasaportul biometric. Acum ea vrea sa plece la mama ei in Spania. Pot sa-i fac procura soferului de autobuz? Daca da, pot face aceasta procura la orice notar? Mulțumesc anticipat.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Da, mergeți la notar și atât.

12 october 2021